Easter Eggy jsou vcelku běžné. Nacházejí se ve většině dnešních her a slouží buď k prostému pobavení, nebo jako narážka na konkurenci. Podobné Easter Eggy se objevily i v ovladačích Oculus Touch, některé ale trošku „tvrdší“

Zmínil se o tom spoluzakladatel Oculusu Nate Michell. V ovladačích se na izolaci kabelů normálně nachází nápisy jako „Toto místo je k pronájmu“ či „Zde byli Masoni“. Na omezeném množství se ale trochu provokativnější popisky jako „Ahoj iFixit! Vidíme tě!“ či „Velký Bratr tě sleduje“. Popsané ovladače ale byly určeny pro vývojáře, nedostanou se tak mezi zákazníky. I tak ale toho Nate Michell lituje.

I když easter eggy oceňuji, tyto byly nevhodné, určené pouze pro vnitřní vývoj, a měly být odstraněny. Funkčnost ovladačů zasažena ale není. Náš proces výroby jsme již opravili, a tak se nic podobného již nestane. 

Oculus není první firmou, která se rozhodla na ovladače umístit vtipné nápisy. Nintendo má ve svém Switch Pro ovladači také ukrytý vzkaz „THX2 ALLGAMEFANS“ (pod joystickem).

Co vy říkáte na vtípek s velkým bratrem či iFixit? Považujete jej za přehnaný a hodný omluvy?