Elite Dangerous je vesmírné MMORPG, a tak si kromě vesmírných banditů a ostatních hráčů musíte dávat pozor ještě na jednu věc. A to je palivo. Pokud vám dojde, nezbývá nic jiného, než vaší opečovávanou loď opustit a vzít si novou. Při delších cestách je tak potřeba si vzít pár tun do zásoby.

To samozřejmě neplatí, pokud chcete překonávat rekordy. Díky propracovanému algoritmu se v Elite Dangerous generuje svět do prakticky neomezených vzdáleností. Hráči se tak neustále překonávají v tom, kdo dorazí nejdále. Novým rekordmanem je pilot Reyes Cruz, který cestoval měsíc v kuse. Problémem je to, že již nemá palivo na cestu zpět, a o svou loď pochopitelně nechce přijít. A zde na řadu přichází Fuel Rats.

Fuel Rats je organizace založená samotnými hráči. Jejich úlohou je pomáhat těm, kteří se ocitnou bez paliva uprostřed vesmírných pustin. Pokud kdokoliv potřebuje pomoc, může o ní zažádat na jejich stránce. Krysáci se prakticky okamžitě začnou pokoušet o vaší záchranu. A to vše zdarma, bez žádného placení. 

A tito stejní lidé přijmuli i tu největší výzvu, kterou kdy měli. Zachránit rekordmana, který je již od listopadu zaseknutý na měsíc trvající cestě. Pouze vymyslet plán na záchranu trvalo 10 dní.

Operace se dohromady účastní 5 záchranářů. K samotnému pilotovi dorazí pouze dva, zbytek bude čekat po cestě, aby mohl ostatním doplnit palivo.

K dnešnímu dni jsou naši dva záchranáři již skoro měsíc na cestě. Do pozice Reyese Cruze jim zbývá přibližně den cesty, samotná záchranná operace započne 23. února. Jak si s tím všichni poradí, můžete sledovat na twitch kanále highwaywarrior

Je opravdu neuvěřitelné, jak dokážou být někteří hráči nápomocní. Mnoho z nich, i přes různé nabídky, si za svou pomoc nic nebere. Často tak pouze uvidíte loď, která vám natankuje palivo, a během chvíle zase zmizí. Danému hráči tak ani nestihnete poděkovat.