I když se žádná velká překvapení nekonají, dostáváme od Sony oficiální potvrzení toho, že nová konzole se skutečně bude jmenovat PlayStation 5. Dokonce jsme se dočkali i přibližného data vydání, které je určeno na vánoční sezónu 2020.

Redaktor magazínu Wired Peter Rubin ale přinesl veřejnosti více informací, které mu sdělil Mark Cerny. Ray-tracing v nové generaci bude skutečně záležitostí hardwaru, nikoliv softwaru. SSD nabídne mnohem rychlejší načítání díky tomu, že se na rozdíl od HDD nemusí při načítání přesouvat k hlavě disku a navíc se dost možná sníží velikosti her, právě kvůli rychlosti načítání.

Změní se i UI. To by mělo být plynulejší a zobrazovat více informací i o singleplayerových hrách. Velkých vylepšení se dočká i ovladač, neoficiálně DualShock 5. Dočkáme se triggerů, které budou moct klást různou úroveň odporu, a haptická odezva zase dodá pocit toho, jestli jezdíte po trávě, nebo závodní dráze.

Ovladač je díky větší baterce a haptickým motůrkům o něco těžší a nabíjí se pomocí USB-C. Rubin zároveň potvrzuje, že PS5 devkit je velmi podobný obrázku, který se objevil na Gizmodu. Pokud si chcete přečíst detailnější popis toho, co nám magazín Wired přinesl, můžete se podívat na článek hrej.cz či přímo na originál z Wired.