Každoročně se do polského města Wleń a krásného údolí Krajobrazowy Doliny Bobru sjíždějí stovky cospleyerů a fotografů na akci zvanou FotoCon. Nejedná se o žádný veřejný con nebo obyčejnou cosplay akci, ale o event, kde vznikají ty nejlepší cosplay fotky roku. Pokud se tam chcete jen tak podívat, tak máte smůlu, je to pouze pro pozvané.

První FotoCon se konal v roce 2015, takže tato akce nemá příliš bohatou historii, ale i během těchto dvou let se velmi proslavila a sklízí velký ohlas v cosplay komunitě. Účastní se jí 200 cosplayerů, 150 fotografů a 9 vizážistů z 22 zemí světa. Jedním z velkých plus je to, že je vše zadarmo - akce zajistí ubytování, jídlo i služby fotografů či vizážistů. A k tomu se koná blízko velmi nádherného lesa, zříceniny,  japonské zahrady a starého kostela, takže si představte, jak úžasné místo na focení to musí být. A k dispozici máte živé koně, vlky i lamy.

A v tomto prostředí vznikají ty nejlepší fotografie nejen herních cosplayerů. Já jsem vám vybrala ty nejlepší herní cosplaye z FotoConu a doufám, že se vám budou líbit tak, jako mně.

 

Reaper ze hry Overwatch

Cosplayer: Ali Cosplay & Props, fotograf: Snowgrimm.

 

Ahri z League of Legends

Cosplayer: Mila Alexia Jaeger, fotograf: Inari photography.

 

Tira ze Soul Calibur 4

Cosplayer: Symphonia Cosplay, fotograf: A&B Photography.

 

Hawke & Anders z Dragon Age II

Cosplayer: RaikkoRadiant Cosplayers, fotograf: A&B Photography.

 

Ciri a Yennefer z Witcher III Wild Hunt

Cosplayer: Elenya FrostBloody Baroness Cosplay, fotograf: A&B Photography.

 

Maria (Španělské bratrstvo) z Assassin's Creed

Cosplayer: Antherica, fotograf: A&B Photography.

 

Chloe Price z Life is Strange

Cosplayer: Melenea, fotograf: A&B Photography.