V profesionální esportové scéně jsou týmy častokrát velmi nemilosrdné, jakmile se jedná o hráče. Jsou to ale právě manažeři týmů, kteří se snaží toxicitu mírnit a udržet přátelskou atmosféru. Tedy většinou. Jeden z předních hráčů League of Legends, Matyáš „Smarty“ Rozvoral, napsal, jak se k němu choval nejmenovaný manažer týmu. A není to nic pěkného.

Podřízni se, napsal manažer

Matyáš hrál za Dynamo Eclot a předváděl skvělé výkony. Jedná se o kvalitního hráče, který po konci jeho angažmá v pardubických Eclotech hledal, kde v kariéře pokračovat. Vyhlédl si nejmenovaný tým, bohužel nevíme, jestli se jedná o český či zahraniční tým, ale vzhledem k tomu, že zprávy jsou v angličtině, můžeme usuzovat, že se Matyáš pokusil rozhodit sítě mimo domácí scénu. Smarty je teprve sedmnáctiletý hráč a ke svému tweetu na Twitteru napsal, že offseason je skutečně divoká a připojil konverzaci s manažerem.

Podřízni se, ty nechutnej, tlustej hajzle.

Celé vlákno na Twitteru takřka přes noc vybouchlo a všichni komentující se shodují, že taková slova nejsou v žádném případě normální a dotyčný manažer by měl být okamžitě vyhozen. K situaci se na Twitteru vyjádřila spousta osobností, například CEO české organizace Inside Games, Vojtěch Klapuch, Když jsme se ho zeptali, co si o tom myslí, odpověděl následovně:

 Už by u nás nenapsal ani čárku natož pracoval s hráči. Toto je totální vrchol neprofesionality. Je mi líto Smartyho, který je super talentovaný, že vůbec něco takového musel zažít. Dost to zkazí dojem.

Sám Matyáš k tomu jen prohlásil, že to jsou věci, které se prostě dějí. Spousta uživatelů ho vyzývá k odhalení totožnosti manažera.