Herní konzole jsou i téměř dva roky po uvedení stále nedostatkovým zbožím. Nakupovat je na bazarech se tak může nejen prodražit, ale hrozí zde i vysoké riziko podvodu. Právě tuto negativní zkušenost zažil 29letý muž, který minulý týden místo konzole rozbalil sůl a krupičku.

V pátek 22. dubna obvodní oddělení Kostelce nad Orlicí kontaktoval 29letý muž, který si na nejmenovaném internetovém bazaru objednal Playstation. Konkrétní model nebyl přesně určen, vzhledem k ceně 15 tisíc s velikou pravděpodobností šlo o jednu z variant Playstationu 5.

Okradený muž si nechal konzoli poslat na dobírku. Po předání a zaplacení nemalé sumy přišlo nemilé zjištění. Místo Playstationu byly v balíku tři kila soli a půl kila krupičky. S jistotou můžeme říct, že toto zboží Sony v portfoliu rozhodně nemá.

Pachateli hrozí pro přečin pod podvod trest odnětí svobody až na dva roky. Aktuálně po něm policie usilovně pátrá. Doporučení kriminalistů zní, aby zákazníci zboží na dobírku otevírali ještě na poště, kde mohou okamžitě nahlásit cokoliv podezřelého. Celá platební transakce pak může být pozastavena.