Kuriózní situace se udála v Los Angeles, kde dva policisté ignorovali blízkou loupež. Důvodem bylo chytání pokémonů v mobilní hře Pokémon Go. Jak vyšlo z vyšetřování najevo, policisté Snorlaxe nakonec chytili, následně ovšem přišli o práci.

Celý incident se odehrál v dubnu 2017 v Los Angeles. Policisté Mitchell a Lozano byli vedoucím povoláni, aby prošetřili loupež v blízkém okolí. Na loupež reagovali i ostatní strážníci, avšak právě Mitchell a Lozano byli nejblíže. Oba ovšem měli plné ruce práce s hraním a volání kolegů úmyslně ignorovali.

Jak ukazuje přepis nahrané konverzace, Mitchell oznámil Lozanovi, že se v nedaleké ulici pohybuje Snorlax. Oba strážníci krátce na to jeli po různých cestách Snorlaxe odchytit. Po cestě se jim objevil také Togetic.

Oba pokémoni byli po dvaceti minutách úspěšně odchyceni, což se nedalo říct o lupičích. Na Togetica dokonce padl Ultra Ball, což jistě stálo za to. Mitchell totiž konstatoval, že jim budou všichni závidět.

Snorlax Togetic

Následné vyšetřování odhalilo celý rozhovor mezi policisty. Kolegové asi moc nezáviděli, jelikož Mitchell i Lozano přišli o práci. Při výslechu oba policisté lhali a tvrdili, že chytali jen obrázky pokémonů a že se jednalo o společenskou událost. Vyšetřovatelé přitom měli k dispozici celý audio záznam jejich konverzace.