Minulý týden proběhl největší mezinárodní veletrh spotřební elektroniky CES 2020 v americkém Las Vegas. Bylo zde představeno obří množství novinek, které si rozhodně zasloužily pozornost, ale pozlacená klávesnice si o ni řekla nejvíce.

Tuto raritu vystavila na svém stánku firma XPG, která pozlatila jejich herní klávesnici značky Summoner 24-karátovým zlatem. Ta běžně disponuje RGB podsvícením a svižnými mechanickými tlačítky Cherry MX Speed Silver. Portál Tom's Hardware ale zjistil, že ve skutečnosti jsou pozlaceny pouze tlačítka a základna klávesnice, podložka pro zápěstí již nikoliv, místo toho je vyrobena v podobné barvě.

Pokud si myslíte, že jde jen o výstavní kousek, tak se mýlíte, klávesnice je zcela funkční. Kdybyste o ni měli zájem, stačí za ni zaplatit 10.000 amerických dolarů, což v přepočtu dělá cca 230 tisíc Kč. Cenově to tedy můžeme přirovnat k malému autu. Nicméně, jestli patříte mezi velice movitou část obyvatelstva planety, je pravděpodobnost, že XPG vám jednu daruje zdarma, jak tak učinili u nejmenovaného prince ze Saudské Arábie.

Níže se můžete podívat na "testovací" video od redaktorů z webu PC Gamer.