Zážitek ze tří monitorů suverénně kazí rámečky, které je po stranách spojují. I v případě, že máte opravdu tenké rámečky, tak si jich stejně při hraní všimnete. Právě toto řeší oznámený Bezel-free Kit od Asus ROG, který se objevil na probíhající výstavě CES 2018.

Novinka dokáže monitory „spojit“ a rámeček tak ukrýt. Celé je to velmi jednoduché, speciální „proužky“, které umístíte přes rámečky totiž zvládnou „ohnout“ obraz, takže to vypadá, jako by plynule navazoval dál. Pravděpodobně nedocílíte stejného efektu, jako při použití jednoho ultra-širokého monitoru, ale oproti běžné situaci to vypadá na výrazné zlepšení.

Novinka je určena pro všechny značky monitorů, Asus doporučuje využít identické modely, abyste dosáhli nejlepšího výsledku.

Zatím nemáme cenu ani dostupnost, Bezel-free Kit se ale začne prodávat tento rok.

Aktualizace: Novinku vyzkoušel reportér webu The Verge a na výsledek se můžete podívat níže, předešvím na to, jak řešení vypadá v praxi. Bohužel není ukázán přesný pohled z místa, odkud budete na monitory koukat. Asus celé řešení plánuje ještě ladit. Z videa také vyplývá, že se samozřejmě nejedná o perfektní řešení, ale funguje "velmi dobře".