První globální turnaj roku 2020 se blíží a i přes nedávnou informaci o odložení PGS v Berlíně kvůli obavám o zdraví při epidemii koronaviru je jasné, že se turnaj zřejmě s mírným zpožděním odehraje. Pro připomenutí, jedná se o první ze 3 velkých kvalifikací na světový turnaj PGC 2020, který se odehraje ke konci roku 2020. Infografika o jeho formátu je na obrázku níže. O formátu těchto globálních turnajů si můžete také přečíst v minulém článku

Po odehrané skupinové fázi kvalifikace, ze které minulý týden postupovalo osm týmů, se tým ve složení Miroslav "Odstrelovac" Ernygr, Petr "Zampeek" Žampach, Martin "FreeKill" Pola a Miloslav "pixel1k" Feik probojoval až do uzavřené kvalifikace pro nejlepších šestnáct týmů - z této uzavřené kvalifikace ale postupovaly pouze čtyři.

Po dvou dnech, kdy se odehrálo celkem dvanáct zápasů, si kluci z prvního herního dne a 6. místa (39 bodů) probojovali cestu do postupující TOP 4 ve druhém herním dni (49 bodů). Postupují tak ze třetího místa. Pro český e-sport skvělá zpráva, protože znamená jediné - tým z Inside Games si zahraje na PGS v Berlíně o postup na major turnaj PGC, ve kterém v případě úspěchu půjde minimálně o výhru dvou milionů dolarů.

Finální postupová tabulka je k vidění níže.