Je tomu přibližně rok od doby, kdy Playerunknown's Battlegrounds ovládlo téměř celé herní universum. Zkratka PUBG se stala jednou z nejskloňovanějších a nebyl v podstatě den, kdy byste nečetli o dalším rekordu, který si tento hit připsal. Časy se ale mění a 3,2 milionu hráčů už PUBG denně nehraje.

Pod milion

Desátého září podle webu Steamcharts, který monitoruje mimo jiné právě denní maximum počtu hráčů hrajících jednotlivé hry na Steamu v jednom okamžiku, došlo ke snížení počtu hráčů dle tohoto ukazatele pod 1.000.000. Stejnou informaci podává i stránka SteamDB. Ještě předtím, než začneme lamentovat nad tím, že hra umírá, je potřeba si uvědomit, že do jisté míry jde o přirozený vývoj. Na druhou stranu ale PUBG reálně opravdu ztrácí, přestože je nadále nejoblíbenějším titulem na Steamu s velkým náskokem. 

PUBG statistiky

Objevily se spekulace, že je tato skutečnost způsobena otevřením bety Call of Duty: Black Ops 4, resp. jejího módu Blackout, nicméně ten vyšel 10. září pouze na PlayStation 4 a na PC přichází až později. Spíše je tedy na vině obecný klesající trend a potažmo samozřejmě odklon hráčů k jiným hrám - například Fortnite.