Největší event letošního roku v PUBG byl rozdělený na kvalifikační část, kde se nejlepších 16 týmů (z celkových 32) kvalifikovalo do finále, a na zmiňované Grand Finále, kde týmy mohly bojovat o prize pool v hodnotě 4 340 000 $ (navýšen díky crowdfunding z původních 2 000 000 $).

Soupiska všech týmů, které se probojovaly na světový šampionát je zde:

A toto jsou týmy, které se kvalifikovaly do Grand Finále.

O všem rozhodla poslední hra, kde TOP 2 týmy měly nad bronzovou příčkou náskok přes 50 bodů, (TSM 96 bodů, Heroic 152 bodů, NewHappy 156 bodů). Tým NewHappy hned na začátku zápasu skočil na loot spot týmu Heroic a chvíli to vypadalo, že se o vítězi celého turnaje rozhodne už na samotném začátku. To se nakonec nestalo a NewHappy jen vzali některé z aut a odjeli vlastní cestou bez krveprolití.

Tento "hotdrop" ale znamenal, že oba týmy budou s největší pravděpodobností hrát ze stejné strany a tak, při snaze dostat se do zóny, může znovu dojít ke střetu těchto dvou celků. To se také stalo a ve třetí zóně došlo k eliminaci týmu NewHappy za pomocí HeroicNavi a Virtus.Pro. V tento moment měli NewHappy stále náskok 5 bodů, který hráči z Heroic už nedohnali

NewHappy si udrželi první pozici a stávají se šampiony největšího turnaje tohoto roku, PUBG Global Championship 2021, a tím jim připadá nárok na 1 378 264 $. Na stříbrné příčce s obrovským náskokem končí Heroic 666 209 $ a posledním týmem s medailí je také EU tým, tím je Virtus.Pro s jejich podílem 344 591 $.

Samozřejmě se zde rozdávaly i speciální ceny

Tabulka se statistikami sledovanosti: