Rozvrh PUBG IEM Oakland

Zdá se to být neuvěřitelné, ale navzdory tomu, že Playerunknown's Battlegrounds stále ještě neopustilo předběžný přístup, začíná být součástí největších světových esportových turnajů. O tom, že turnaj v PUBG bude 18. a 19. listopadu 2017 jedním z hlavních událostí letošního Intel Extreme Masters v Oaklandu jsme již psali. Tentokrát pro vás máme kompletní seznam pozvaných týmů.

Čtyři nová jména a dva sloty pro přímé pozvání navíc

Už minule jsme zmiňovali první pětici esportových organizací, jejichž hráči poměří na turnaji síly. Byly to Team Liquid, Noble, Luminosity Gaming, Alliance a TSM. Druhá polovina nám ale chyběla a její obsazení se dozvídáme až nyní. S vlastním týmem na turnaj dorazí také Ninjas in Pyjamas, PENTA Sports, Gorilla Core Esports a Cloud9. Podle původního plánu mělo být pozváno 10 týmů a dalších 10 projít kvalifikací. Nakonec to ale vypadá tak, že přibyly další dva sloty pro přímé pozvánky.

Aktuální přehled týmů a hráčů, kteří v nich působí najdete přímo zde:

PUBG IEM Oakland

Formát turnaje a kvalifikace

Hrát se budou squady z pohledu první osoby (FPP). V každém týmu budou přesně čtyři hráči. Během dvoudenního turnaje se týmy utkají v osmi zápasech a hodnoceni budou podle finálního umístění, ale také počtu killů. Vítěze se tedy dozvíme až po průběhu posledního záplasu. Detailní pravidla turnaje budou zvěřejněna později.

Dvanáctku pozvaných doplní osm týmů, které se do turnaje musí probojovat skrz kvalifikaci. Čtyři místa připadnou evropským týmům a čtyři americkým. Každý region pobere maximálně 320 squadů - 160 bude bráno dle ratingu v matchmakingu a 160 dle rychlosti přihlášení. Následně proběhnou tři kola kvalifikace:

  1. Kolo - 16 skupin po 20 týmech (3 zápasy, TOP 5 postupuje) (28.10.2017)
  2. Kolo - 4 skupiny po 20 týmech (3 zápasy, TOP 5 postupuje) (29.10.2017)
  3. Kolo - 1 skupina po 20 týmech (5 zápasů, TOP 4 se kvalifikují) (29.10.2017)

Kompletní info ke kvalifikacím najdete zde.