PCS 5 je posledním turnajem, kde týmy mohou získat PGC pointy a díky nim se podívat na světový šampionát na konci roku. Po tomto turnaji bude tedy jasné, které týmy z Evropy si zahrají se špičkou z ostatních regionů.

Stávající pořadí TOP16 týmů, ze kterých postupuje TOP7-8:

Toto pořadí se pro některé týmy může ještě hodně změnit, protože za PCS5 se získává zvýšený počet bodů a dokonce vítěz tohoto turnaje rovnou postupuje na PGC.

I v tomto turnaji jsou týmy pozvané až do grandfinále. Těmi jsou:

Grandfinále o 250 000 $ se bude hrát v září ve třech rozdělených hracích týdnech, kde každý týden má svůj vlastní prize pool a celkovým vítězem se stane tým, který nasbírá nejvíce peněz. Rozdělují se samozřejmě i speciální ceny Most Kill, All-PCS (All-Star) a Impressive Team v celkové hodnotě 20 000 $. 

Regional Playoff Euope: West

O víkendu se dohrála uzavřená kvalifikace v našem Europe: West regionu, kde bojovalo 24 týmů o místo v grandfinále. Postupovaly ale jen tři týmy ve formátu Most Chicken, to znamenalo, že na postup je nutno vyhrát nejméně dvě hry. 

Mezi těmito týmy bylo i pět soupisek s českými hráči a to: ENTERPRISE esports (jANYY, Dedrix, Tixi, Grendys), Yikees (FreeKill, LukeeV, seniks, Duff), BLACK (Nowikk), mForce Gaming (Double) a Furafic Fark (RedgieBeardo).

Po napínavých osmnácti hrách nakonec postoupily týmy Vanir (Flamyy, Keano, Hjort, Yellow), Heroic (PaG3, curexi, TeaBone, Beami) a The Last Dance (Godrillaa-, Momme, karxx, Yuriy).

To bohužel znamená, že žádný z Čechů se skrz tuto části turnaje do grandfinále neprobojoval, a tak náš jediný reprezentant zůstává PiXeL1K hrající za Digital Athletics společně s Vard, Sambty a Jembty, kteří mají přímý invite.

Regional Playoff Euope: MEA

V regionu Europe: MEA se hrálo stejným formátem a postupujícími týmy se stali: SuperMassive Blaze (LAHZA, Hueth, rip9, Apocalyp), Gear Up (scof1eld, BSD, ctrkN, rup7ure) a Orgless (Quetpa, xLyron, Thenderlost, onur).

Regional Playoff Euope: East

Z regionu Europe: East postupují týmy: Question Mark (fate, ADOUZ1E, DaNt3-, Faultlessly), Tokyo Manji Gang (AIMLUL, Dan1mon, Muver, Art1_x) a EXhalatioN (Salik-, btm, iZooom, Dab00m).