Bahawaka

Jsou to dnes už tři týdny od PUBG Invitational turnaje IEM v polských Katovicích, který jsme zažili na vlastní kůži, ale přesto se objevují nové a značně nepříjemné dozvuky související s touto událostí.

Zneužívání bugů na turnaji

Tým OpTic Gaming, který se v tomto zmiňovaném turnaji umístil na druhém místě, si měl odnést odměnu 12 000 USD, ale nakonec tomu tak nebude. Společnost ESL tuto transakci zrušila, protože zjistila, že jeden z hráčů - Ian "Bahawaka" Crowe využíval ve hře bugu, který mu umožnil vidět skrze zdi budovy.

 

Je potřeba zdůraznit, že nešlo o využívání nějakých konkrétních cheatů či programů třetích stran. Hráč zkrátka využil spceifické situace, kdy kamera ve hře byla schopna projít skrze zeď, což mohl využít ke zvýhodnění pozice svého týmu. Pravidla turnaje ale zní jasně - záměrné využívání chybných pozorovacích úhlů kamery k získání výhody je striktně zakázáno a penalizováno.

Záměr nebo ne?

Bahawaka se ohradil s tím, že se pouze snažil dostat co nejblíže k venkovnímu prostředí, protože se snažil vnímat okolní zvuky a dodal, že každému, kdo zná terén mapy v této oblasti, musí být jasné, že by výhoda vidění skrze zeď byla celkově k ničemu. ESL ale dokládá, že využití tohoto bugu bylo záměrné, protože se jej dá využít jen ve specifickém sledu kroků zahrnující např. zatažení zbraně, což Bahawaka také udělal.

OpTic

Tým OpTic je tedy diskvalifikován z této jedné hry v rámci turnaje a přichází o všechny získané body. Proto se posunul celkově až na páté místo. Druzí jsou tedy Cloud9, třetí Noble a na čtvrtou pozici se posunul FaZe Clan.