Známý finský streamer a profesionální hráč týmu Method, který si na Twitchi přezdívá AndyPyro, si stream nezapne během příštích sedmi dní. Při jeho streamování IRL (in real life) totiž údajně hazardoval, když se před fanoušky předváděl se svým novým BMW.

AndyPyro streamuje pro svých 250 000 sledujících PUBG, CS:GO a nové Call of Duty: Modern Warfare. V neposlední řadě pak pořádá IRL streamy, jeho denní průměrný počet diváků se pohybuje kolem tisícovky. Podle Twitche se AndyPyro provinil tím, že během řízení motorového vozidla komunikoval s živým chatem na streamu. Vzhledem k tomu, že ve většině zemí je zakázáno jakkoliv manipulovat s mobilním telefonem během řízení, se tak jeho prohřešek vztahuje i k IRL streamům a tím porušuje zásady Twitche.

Na svém Twitteru pak sdílel screenshot banu na sedm dní s komentářem, že se bude odvolávat. Pro své fanoušky pak poskytl další komentář:

"Od spousty lidí v komentářích čtu, že jim je důvod mého banu zřejmý. Pokud jste neviděli ten stream, nechte si prosím komentáře pro sebe. Řídím bezpečně a podle předpisů už 11 let a budu v tom pokračovat, tak mě prosím nese*te a nechte mě to vyřešit."

Je třeba dodat, že Twitch vyznává politiku tří striků. Pokud nebude akceptováno jeho odvolání, budou streamerovi zbývat dva striky k trvalému zákazu streamování na Twitchi. Tento jeho týdenní ban ale zkomplikoval cestu k turnajům o slušné peníze více streamerům. Ve čtvrtek 21.11. totiž začíná turnaj Twitch Rivals, kde se utkají smíšené týmy streamerů a profesionálních hráčů ve speciálních módech o zhruba 40 000$. Jeho tým se tak rozpadl a pokud si jeho kolegové nenajdou jiné místo, ztrácejí možnost výhry.