Po delší odmlce nám do Playerunknown's Battlegrounds míří zbrusu nový update a s ním obrovská nálož novinek. Pryč jsou doby, kdy vývojáři vydávali hned několik patchů v krátké době. Nové updaty přicházejí do světa střídmě, ale nesou s sebou mnoho změn.

Noc, měsíc a aurora borealis

Hned na začátek tady máme něco, po čem hráči volali už dlouhou dobu. Na mapě Vikendi si totiž užijete noční režim ve svitu měsíce a polární záře na obloze. Nečekejte tedy černočernou tmu, ale i tak bude určitě orientace v herním prostředí díky této změně výrazně odlišná.

Aurora Borealis PUBG

Nová zbraň

Ve hře si nově vyzkoušíte také SMG Bizon. Spawnovat se bude na mapách Vikendi a Erangel. Používá 9mm náboje a v zásobníku má 53 nábojů. Můžete na něj namontovat doplňky k ústí a optice. Žádné rukojeti nebo vylepšené zásobníky.

Bizon PUBG

"Šikmý" zaměřovač

Tzv. Canted sight je novým doplňkem pro zbraně, díky kterému budete moci mít na jedné pušce dvě optiky. Pomocí klávesové zkratky ALT + pravý klik mezi nimi budete moci přepínat. Fungovat bude se zbraněmi:

  • AR – Beryl M762, AKM, AUG, M416, Mutant, QBZ, SCAR-L, G36C
  • DMR – SLR, Mini14, Mk14, QBU, SKS
  • SR – AWM, M24, Kar98k
  • SMG – UMP, Vector, Bizon
  • Brokovnice – S12K
  • LMG – M249

Canted optika PUBG

Motorka do sněhu

Nově přidaným vozidlem je Snowbike, který má být rychlejší a také mobilnější než Snowmobile. Vydrží ale méně a snadno se zničí. Samozřejmě není žádným překvapením, že jde o vozidlo exkluzivní pro mapu Vikendi. Na jeho úkor z ní zmizí klasické motorky.

Snowbike PUBG

Gameplay

Ochranné vesty nově dostávají menší poškození. Upraveno bylo i poškození vrhacích zbraní - nově by měli hráči stojící za velmi malými předměty dostávat adekvátní poškození z granátů. Trajektorie vrhu by se nyní měla zobrazovat správně až do okamžiku než hráč předmět vyhodí z ruky.

Kromě toho byla snížena prodleva otevření padáku, na mapě Vikendi bude modrá zóna generována dál od středu a poškození poslední modré zóny pro tuto mapu bylo zvýšeno. Na Vikendi se také zvýší počet útočných pušek a naopak se sníží výskyt SMG, DMR a také helem a vest třetí úrovně. Upraveny byly i spawny doplňků pro zbraně - pokud by vás zajímalo bližší info, můžete mrknout sem.

Optimalizace výkonu

Obecně by mělo dojít ke zlepšení stability snímkových frekvencí v lobby a inventáři. Na mapě Vikendi byl výkon optimalizován v souvislosti s úpravou počtu zobrazovaných stop v okolí hráče.

UI/UX

Změn se dočkal systém nastavení pozvání do týmu a statusu hráče (možnosti výběru, zda chcete být ve hře vidět online nebo offline). Nově můžete zvolit, že budete dostávat pozvánky do týmu:

  • Receive All: Pozvánky dostáváte od všech hráčů
  • Friends Only: Pozvánky dostáváte pouze od hráčů ze seznamu přátel
  • Block All: Blokace pozvánek

Zlepšena byla také viditelnost UI widgetů a poměrně přínosnou je nová položka v nastavení hry. Můžete si totiž zvolit výchozí režim střelby pro zbraně, což vám občas ušetří čas a nervy. Přidána byla klávesová zkratka pro Canted Sight (viz výše) a klávesa pro prozkoumání zbraně (v základu "J"). Kromě toho proběhlo v UI/UX sekci ještě několik změn - specifické chybové hlášky nebo výmaz označení nových předmětů v herním obchodě v levém menu.

PUBG Battlestat

Skiny s počitadlem

Ani PUBG se nevyhnuly skiny zbraní s počítadly zabitých - tzn. BattleStat skiny. Pokud takový skin budete mít aktivovaný, na zbrani se budou zaznamenávat vaše oběti. Samozřejmě toto číslo potom najede i při zkoumání skinu v preview zobrazení. Samozřejmě se zaznamenávají pouze vaše vlastní killy a pokud po vás někdo zbraň vezme, rozhodně vám s čísly nepomůže. Tyto skiny budou obchodovatelné a pokud jej získá nový vlastník, počet zabití se resetuje.

Na testovacím serveru si budete moci BattleStat skin za 10 BP pro vyzkoušení. V ostrém provozu ho potom budete mít šanci získat z bedny, která se otevírá klíčem. První krabicí je nová East Erangel Police crate, ze které šťastlivcům s 0,16% pravděpodobností padne Battlestat AKM Industrial Security - viz obrázek výše. Dále v ní najdete následující položky:

PUBG East Erangel Police crate

Krabice 2018 Fall Crate byla zařazena do kategorie náhodných. Aktuální šance na získání vypadají následovně:

PUBG krabice

Kromě výše uvedených změn patch opravuje také spoustu obecných chyb a také chyb v herním světě. Pro konkrétní seznam navštivte zdrojový článek.