Dnešním dnem končí beta Valorantu a za pár dní se dočkáme oficiálního vydání, které přinese nový herní režim a například agenta. O těchto novinkách jsme vás informovali zde. Vývojáři v Riotu se mezitím podělili o zajímavé informace, které se týkají především rankedů.

Rankedy nebudou k dispozici při vydání

Bohužel Riot neplánuje dle dostupných informací spustit hodnocené hry hned 2. června při oficiálním vydání hry. Rankedů se dočkáme až po pár týdnech, jakmile bude hra i servery stabilní.

Zároveň přišlo na řeč MMR. V hodnocených hrách se MMR resetuje. Podmínka 20 odehraných unranked her stále platí, ale pokud jste je odehráli již v betě, nemusíte tak učinit znova.

MMR v unranked hrách se pak částečně přenese. Zároveň došlo k potvrzení, že MMR pro hodnocené a unranked hry není sdílené.

Valorant rank se přejmenuje

Dle informací, které sehnal server polygon přímo od Riotu, herní studio pracuje na úpravě názvu pro nejvyšší rank. V emailu vývojář Sean Szopinski konstatuje:

Když jsme přemýšleli o jménech pro nejvyšší rank, přišlo nám označení Valorant hodně dobré. Co by přece bylo lepší, než šplhat po žebříčku hodnocených her a stát se členem elitní Valorant skupiny. Ale máte pravdu, je to trochu matoucí. Změníme to při vydání hry.

Sean odkazuje na to, že Valorant je jméno hrdinské skupiny, do které patří samotní agenti. Nad konkrétním jménem nejvyššího ranku zatím visí otazník.