Panel Stream Deck od firmy Elgato (vlastněné Corsairem) zná prakticky každý, kdo aktivněji streamuje. Panel s řadou tlačítek spolupracuje s OBS a nabízí zkratky ke změně scén, zapnutí animací, alertů a prakticky čemukoliv. Jde o velmi univerzální zařízení díky softwaru s podporou pluginů a tlačítkům, jejichž podobu si lze uzpůsobit. Nyní Stream Deck bude čelit konkurenci ve formě Stream Controlleru od Razeru.

Stream Controller není zase tak úplně novinkou. V základu jde o předělaný Loupedeck Live, tedy panel, který konkuroval již nějakou dobu Stream Decku. V podání mnohem známějšího Razeru by ovšem mělo jít o populárnější a dostupnější zboží.

Novinka nabízí 12 tlačítek s displejem v pozadí, tedy méně než základní Stream Deck. Doplňují to ovšem klasická tlačítka na spodní straně, a hlavně boční otočné kniply.

Zařízení nepohání Razer Synapse, ale Loupedeck software, který dokáže například přepnout sadu nástrojů automaticky podle zapnuté aplikace. Kompatibilita je zajištěna s OBS a Adobe programy. Ovládat můžete i Philips Hue zařízení nebo třeba Spotify.

Cena je stanovena na 270 dolarů, v přímém přepočtu jde o 6 500 korun. Razer verze se začne prodávat na podzim, originální Loupedeck Live lze zakoupit za 270 euro již nyní.