Další novou myší ze stáje Razer je model Viper Ultimate. Jedná se o vylepšení stávajícího modelu Viper a to především odstraněním kabelu. Myš používá technologii Razer HyperSpeed využívající pásma 2,4 GHz a má jít nejrychlejší bezdrátové připojení na trhu. Výrobce dokonce uvádí, že nechal myš prověřit v singapurském institutu TUV SUD PSB a nový Viper je až o 25 % rychlejší než konkurence.

Nutno dodat, že 25 %sice zní jako velké číslo, protože se ale pohybujeme v již tak nepostřehnutelných rychlostech odezvy, těžko to máte šanci poznat. Na druhou stranu pokroky v bezdrátových technologiích jsou vždy vítány.

Myš nabízí symetrický design, včetně postranních tlačítek na obou stranách. Celkem jich myš nabízí osm a můžete si je podrobně přizpůsobit pomocí dodávaného software.

Použitý senzor zvládne až 20 tisíc DPI a pro tlačítka použil Razer svoje optické spínače. Vydržet mají 70 milionů stisknutí. Samozřejmě nechybí Chroma podsvícení, které ale bude nutné vypnout, pokud se budete chtít dostat na 70hodinovou výdrž baterie. Razer pouze dodává, že se ze zapnutým podsvícením bude výdrž lišit, ale podrobnosti chybí.

Evropská cena Razer Viper Ultimate byla stanovena na 169€, což je v přepočtu asi 4300 Kč.