Na veletrhu CES můžeme najít opravdu velikou řadu novinek. Většinou jde o nové řady notebooků, monitorů, počítačů, procesorů a grafických karet. Najdou se ale i zajímavější kousky. Samozřejmě jeden takový je ze stáje společnosti Razer. Jde o modulární herní stůl Project Sophia.

Stoly se zabudovanými počítači nepředstavují novinku. Šikovnější jedinci si takové kusy nábytku doma sestavují celkem běžně. Řešení od Razeru se vymyká zejména možností sestavit si celý stůl na míru.

K dispozici bude hned 13 modulů s různým určením. Z poloviny jde o displeje ukazující různé hodnoty vašeho počítače. Ty budete mít přímo na desce stolu. Druhý polovina modů zahrnuje USB rozdvojky, externí grafickou kartu nebo třeba dotykový tablet. Všechny moduly lze osadit během pár vteřin pomocí magnetů.

Razer ukázal, jak se dá stůl nakonfigurovat pro potřeby hráče, streamera nebo audio režiséra. Ke stolu se dodává televize o velikosti 65 a 77 palců, která je rovněž modulární. Strany obrazovky lze tak doplnit o reproduktory, webkameru nebo přídavné osvětlení. Vše doplňuje RGB podsvícení.

Cenu ani dostupnost neznáme. Vzhledem k pověsti Razeru ale půjde o pořádně drahý kousek, pokud se Project Sophia vůbec dostane na trh.