Přenosné Bluetooth reproduktory se stále drží v kurzu a v předvánočním období se k nim jistě budou upírat zraky mnoha spotřebitelů. My jsme si dnes vzali na paškál váleček Creative MUVO Play, který v nabídce vynikne nejen díky svému jednoduchému pestrobarevnému provedení, ale také díky bohatým funkcím.

Creative Muvo Play balení

Rozměry a provedení

Creative Muvo Play sází na klasický oválný tvar a drobné provedení. Jeho rozměry činí 8 x 8 x 11 cm při váze 360 gramů, takže je opravdu skvěle mobilní a díky jeho kompaktnosti si jej můžete snadno vzít kamkoliv. Ano – opravdu téměř kamkoliv, protože je určen k použití v ostřejších venkovních podmínkách.

Creative Muvo Play bluetooth reproduktor

Ač se tomu možná na první pohled nechce věřit kvůli textilnímu opláštění, reproduktor je plně voděodolný až do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut.

Bluetooth reproduktor i pro občasné plavce

Jasně – primárně si asi málokdo kupuje hudební zařízení, aby mu vyhrávalo z hlubin bazénu, ale voděodolnost se rozhodně hodí. Nemusíte mít strach z používání repráčku v koupelně nebo třeba v létě u bazénu. Vstupní porty USB-C pro nabíjení a 3,5“ jack jsou proto důkladně utěsněny pogumovanou krytkou.

Creative Muvo Play voděodolný reproduktor

Najdete je rovnou pod ovládacími prvky na hraně reproduktoru. Tlačítka poskytují všechny základní funkce jako přehrávání/pauza, nastavení hlasitosti a zapínání/vypínání. Intuitivně lze jejich prostřednictvím aktivovat i párovací mód. A dokonce můžete aktivovat i hlasového asistenta, který vás pak bude poslouchat přes implementovaný mikrofon. Samozřejmě si díky němu můžete i vyřídit hovor, který vás od poslechu vyruší.

Creative Muvo Play recenze

Konstrukce reproduktoru je dle mého názoru velmi dobře. Podél boční stěny jsou umístěny dva mikro pro primární reprodukce celého spektra. Sekundují jim dva velké basové měniče, které jsou usazeny do horní a spodní základny. Připojit se můžete samozřejmě pomocí Bluetooth ve verzi 5.0, k dispozici je i už jednou zmíněný 3,5“ vstup, ale hlavně můžete využít rovnou dva MUVO Play zároveň. Společně se totiž dokážou spárovat a vytvářet stereo zvuk.

Dojmy z poslechu

A jaký je poslech? Hned po první hudební infúzi se jeden samostatný reproduktor probral velmi čile. Rozložení měničů vytváří tak trochu dojem prostorového zvuku a frekvenční spektrum je dobře čitelné. Výhradu mám spíše k hlasitější reprodukci. Pokud začnete přikládat pod kotel s hlasitostí, basové měniče už přestanou být tak výrazné a zvuk se stává trochu plošším. Ne nějak tragicky, ale zřejmě si toho povšimnete. Implementován je pouze základní Bluetooth kodek SBC, nicméně to je u levnějších reproduktorů standard.

Creative Muvo Play zvuk

Párování s druhým kusem je velmi jednoduché. K ovládání celkového zvuku pak slouží ten, který jste připojili k vašemu přehrávači jako první. Zvuk je ve stereu kvalitativně velmi podobný. Funkce je to zajímavá a minimálně ji můžete využít, až se potkáte s kamarády se stejným reproduktorem (samozřejmě klidně v jiné barevné variantě).

Shrnutí

Creative MUVO Play je rozhodně zajímavým produktem, a to především po odhalení jeho cenovky. Na CZC.cz ho můžete zakoupit za krásných 929 Kč. K dispozici jsou tři barevné varianty (černá, oranžová a modrá) a všechny stojí stejně. Když proti necelé tisícovce korun českých postavíme voděodolnost, hezký design, intuitivní ovládání a nadprůměrný zvuk (škoda těch basů při vyšších hlasitostech), máme před sebou nejen skvělý tip třeba na vánoční dárek.

  • Příznivá cena
  • Atraktivní design
  • Voděodolnost, intuitivní ovládání, možnost spárování do režimu stereo
  • Slušný zvuk při nižších hlasitostech
  • S rostoucí hlasitostí slabší basové spektrum

Creative Muvo Play stereo