Pokud se právě sháníte po univerzální herní myši, kterou byste při gamingu mohli třímat v ruce, jste na správné adrese. Dnes si totiž představíme herního hlodavce z mimozemské odnože značky Dell Alienware AW320M. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že Dell pod tímto herním brandem vydává často velmi podařené kousky periferií a sám jsem byl na myšku hodně zvědavý.

Alienware herní myš levná

Symetrická univerzální herní myš

Na první pohled je Alienware AW320M opravdu docela jednoduchá symetrická myš v plastovém provedení bez výraznějších designových prvků kromě podsvíceného mimozemského loga výrobce (samozřejmě s RGB spektrem všemožných barev). Nijak zásadně nevyčnívá ani svými rozměry 6,24 x 3,8 x 12,5 cm. Prostě je to taková standardní středně velká myš, která docela dobře padne do ruky díky lehkému výkroji tlačítek. Používat by ji asi mohli i leváci, ale boční tlačítka najdete pouze pod palcem praváků, takže její primární určení směřuje právě k nim.

Recenze Alienware AW320M myš pro hráče

Se svou váhou přibližně 74 gramů je i tak nějak průměrně těžká – zkrátka ji v ruce ucítíte, ale o svižnost pohybu strach mít nemusíte. A abych nezapomněl, je nabízena pouze v klasickém kabelovém provedení.

Alienware herní periferie recenze myš 320M

Vysoké DPI a spolehlivý tracking

Čím tedy tato na první pohled průměrná myš vynikne? Především je to solidní optický senzor s přesností trackingu 400 IPS a rozlišením až 19.000 DPI. Spínače hlavních tlačítek jsou designovány na výdrž až 60 milionů kliknutí. Celkově myš disponuje šesti plně programovatelnými tlačítky, nicméně nutno podotknout, že tlačítko na změnu aktuálně používaného profilu DPI se nachází trochu netradičně na spodní straně myši. Jistě - nebudete jej zřejmě používat často, ale je to svým způsobem malinko omezující.

Myš Alienware herní dojmy recenze zkušenosti

Používání myši v praxi je opravdu komfortní. Dobře sedí do palm-gripu, ale i pokud jste zvyklí na úchop jen konečky prstů. Tvarování vyhovuje obojímu. Ve spodní části po stranách je konstrukce mírně zdrsněná pro jistější úchop. Spodní skate sada je docela standardní, s myší se dobře pracuje i na hrubší podložce. Nad senzorem najdete i diodu, která vám indikuje právě používaný DPI profil. Kolečko myši má dobrou citlivost, jeho povrch tvoří gumový reliéf a zajímavostí zůstává, že je uvnitř duté. Opticky mi přijde trochu zvláštní rozdělení plastové části pod dlaní ruky, kde plát s podsvíceným logem je výrazně hladší. To sice při používání nijak zásadně nepocítíte, ale opticky je předěl mezi dvěma typy plastu na první pohled trochu rušivý. Celkově ale jinak nemám výhrad. Lícování dílů je v pořádku, myš nemá sice žádný extravagantní design, ale to vnímám jako její další plus.

Herní myš Dell Alienware AW320M

Software

Softwarové nastavení zajišťuje aplikace Alienware Command Centre, která je designově docela povedená a najdete v ní komplexní nastavení podsvícení i funkcí tlačítek nebo třeba lift-off vzdálenosti senzoru. K softwaru v podstatě taktéž nemám žádné zásadní výhrady – určitě nejde o přelomovou aplikaci, občas je trochu neintuitivní například funkce přeprogramování tlačítek (resp. jejich výběr), ale to je samozřejmě jen otázka zvyku během minuty.


Software Alienware control centre

Shrnutí

Alienware AW320M je povedeným jednoduchým kouskem, který obohatí leckterou sbírku herních periferií. Myš nabídne dobré provozní vlastnosti, vysoké rozlišení i snímač s vysokou přesností a přitom má velmi konkurenceschopně stanovenou i cenovku. Těžko jí pak vyčítat některé designové prvky nebo třeba zvláštní umístění tlačítka přepínání DPI na spodní straně. Prostě jde o povedenou levnou herní myš, která s přehledem splní požadavky většiny (nejen) příležitostných hráčů. V českých eshopech se začíná nabízet s cenovkou kolem 1.100 CZK v době psaní této recenze. Kompletní nabídku myší na webu CZC.cz najdete ZDE.

Recenze shrnutí Alienware myš AW320M