Když se v naší hardwarové rubrice chystám k testování headsetů, které směřují spíše mezi ty levnější, a ještě ke všemu pocházejí od brandu, který má při vyřčení spojení „herní sluchátka“ blíže spíš k tomu prvnímu slovu, jsem většinou dost skeptický. Často je to opodstatněné, a to i u dražších modelů. Dnes jsem ale zůstal příjemně překvapen – tedy alespoň do určité míry.

Genesis Radon 610 balení

Levná sluchátka s mikrofonem pro hráče

Značku Genesis jistě minimálně okrajově znáte. V české kotlině jsem ji zahlédl i v nabídce některých supermarketů a například několik myší, které jsem od ní vyzkoušel, bylo minimálně velmi slušných v poměru ke své ceně – hlavně s ohledem na používané senzory. Dostát stejné pověsti u headsetu je už ale obtížnější. Je potřeba zvládnout nejen reprodukci audia, ale také konstrukční provedení, mikrofon, pohodlí a tak dále a tak dále.

Genesis Radon 610 levný headset

Genesis Radon 610 jsou ryze produkt určený pro hráče už na první pohled. Nechybí jim jednobarevné podsvícení náušníků, pod kterými se ukrývají 50mm neodymové měniče s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz, polohovatelný mikrofon, opletený kabel dlouhý 2,1 m s USB konektorem na konci a agresivní černo-červenou designovou kombinaci.

Horší konstrukce

Po vybalení z krabice jsem si trochu povzdechl, protože jsem uzřel asi největší slabinu těchto sluchátek. Materiály působí levně, konstrukce je sice třeba v oblasti hlavového mostu vyztužena kovem, ale jinak je vše vyrobeno z měkkých plastů. Strach bych měl trochu o výdrž plastového uchycení náušníků a vypolstrované části mostu, která je uchycena k celé konstrukci jen uprostřed a velká část zůstává volně. Naštěstí je ale headset lehký, takže tyto části možná nebudou namáhány extrémně.

Genesis Radon 610 sluchátka s mikrofonem

Mikrofon je součástí levého náušníku, na kterém najdete i tlačítko sloužící k jeho (de)aktivaci a ovladač hlasitosti v podobě klasického kolečka. Nelze jej zasunout ani odejmout – je zkrátka přímo ukotven ke sluchátkům. Polstrování náušníků je docela pohodlné a koženkovitý potah má docela příjemnou strukturu. Ještě se vrátím k podsvícení. Vypadá docela dobře, logo výrobce design nijak nenarušuje, ale bohužel nejde měnit jeho intenzita. Resp. nejde ani úplně vypnout.

Překvapivě nadprůměrný zvuk i mikrofon

A jaké očekávání můžete mít od zvuku? No – překvapivě docela vysoké. Tedy samozřejmě s přihlédnutím k ceně a k tomu, jaký názor jsem si vybudoval doposud na konstrukci. Genesis Radon 610 ze sebe dokáže skutečně vypustit docela bohaté tóny.

Genesis Radon 610 podsvícení

Středy a výšky se občas trochu bijí mezi sebou, ale spektrum je i přesto relativně čisté. Bohužel výrobce nedodává k tomuto modelu žádný software, který by třeba mohl umožnit úpravy ekvalizéru. I přesto je ale můj dojem ze zvuku dobrý. Rozhodně patří mezi to lepší, co v levnější kategorii herních headsetů objevíte.

A chválou nebudu šetřit výjimečně ani v případě mikrofonu. Vezmu-li opět v potaz cenu headsetu, kvalita záznamu je opravdu nadstandardní a spolehlivě strčí do kapsy i kdejakou etablovanější herní značku periferií.

Genesis Radon 610 pro hráče

Shrnutí

Genesis Radon 610 dokazuje, že i v segmentu levnějších periferií lze najít headsety, které dokáží reprodukovat zvuk nadstandardně dobře. Bohužel se ale někde šetřit muselo a na konstrukci je to docela dost poznat. Pokud ale nechcete za periferie příliš utrácet a budete si při manipulaci s nimi dávat pozor, může to být opravdu zajímavá volba. Neurazí ani při přehrávání ani při záznamu.

Na CZC.cz headset zakoupíte v době psaní recenze za 779 Kč.

  • Překvapivě dobrý zvuk
  • Slušný mikrofon
  • Poměrně příznivá cena vzhledem ke kvalitě reprodukce
  • Kvalita konstrukce
  • Celkově musíte brát v potaz cenu produktu