Niceboy je na trhu docela nová značka, která se ovšem do herních periferií vrhla zhurta a již nabízí několik myší, headsetů a klávesnic. My se v recenzi podíváme na mechanickou klávesnici Oryx K600, což je aktuálně nejlepší model v portfoliu.

Při prvním uchopení vlastně již krabice mě překvapila váha a hned jsem zjistil proč. Klávesnice Oryx K600 se totiž může pochlubit kovovou konstrukcí, díky které je velmi bytelná a rozhodně bych se nebál o životnost. Nikde nic nevrže a celkově klávesnice působí, že nějaké ty roky ostrého hraní vydrží.

Jako spínače zvolil Niceboy model Red od výrobce Outemu. Ty nejsou tak známé, ale nabízí dobře známý pocit ze stisku jako třeba Cherry MX Red nebo další spínače s tímto profilem. Mám takové tušení, že své více známé konkurence se liší pouze názvem..

Rozložení kláves je jinak standardní a horní funkční řada je využita také jako multimediální. Levý Shift je příjemně dlouhý, takže není problém se při hraní trefit, pravý je ještě delší, ale ten osobně nevyužívám. Naopak Enter není klasický “dvouřádkový” a možná bude třeba si na něj trošku zvyknout.

Také další klávesy dostaly sekundární funkci a můžete skrze ně celkem podrobně nastavovat podsvícení, ale doporučoval bych mrknout do přiloženého manuálu a nezkoušet to naslepo. Oceňuji rovněž pohodlnou opěrku dlaní z černého matného plastu. Na dotyk je příjemná a nezůstávají na ní otisky. Kabel je opletený a podobně jako klávesnice působí bytelným dojmem. Zde není co vytknout.

Dojem z jinak velmi propracované klávesnice kazí základní software. Výrobce se sice snažil o herní design, ale ovládací prvky působí dost amatérsky a je celkem problém se v něm zorientovat. Rovněž možnosti nastavení nejsou tak velké, byť u podsvícení si skutečně vyhrajete. Změny nejsou vidět okamžitě, takže musíte klikat na potvrzující tlačítko.

Upřímně jsem nečekal, že by se software u relativně nové herní značky přiblížil k zavedeným nástrojům od Logitech či SteelSeries, ale i tak bych čekal více. Software je každopádně věc, co může výrobce poměrně snadno napravit a když neplánujete často měnit nastavení, tak se to párkrát dá přežít a pak můžete na zážitek zapomenout.

Celkově je Niceboy Oryx K600 dobře provedená klávesnice, které až na software nemám co vytknout. Jenže začíná zhruba nad 1500 Kč a v této cenové kategorii už je mezi mechanikami dost těsno a najdete řadu povedených kousků… Na CZC.cz je dokonce za 1990 Kč v době psaní.