Včera jsme se dočkali recenzí Xboxů Series S a X od novinářů po celém světě. Herní konzole od Microsoftu má slušně nakročeno a kritiky moc nepadlo. Podobné dojmy sdílí i uživatelé Playstationu 5.

Nový Playstation 5 je rychlý, tichý, nezahřívá se a využívá několik nových funkcí softwaru. Hardwarově jde o upgrade, stejně jako u Xboxu. Softwarově o menší a očekávaný update. Playstation zaujímá především vzhledem a velikostí. Jde o rozměrnou konzoli, která na sebe poutá pozornost.

Velmi se povedl nový ovladač DualSense. Jeho zpětná hmatová odezva a adaptivní triggery nabízejí velký potenciál, který ovšem musí využít samotné hry.

Konzole od Sony se odlišuje také úložištěm. Disk Playstationu má kapacitu 825 GB a po zformátování a nainstalování systému můžete využít jen 667 GB. Xbox Series X nabízí 1TB disk s využitelnými 802 GB prostoru. Hry z externího disku připojeného pomocí USB navíc nelze vůbec spustit a musejí být přesunuty na interní SSD.

Playstation 5 lze rozšířit o interní SSD, jenže Sony zatím žádný disk pro použití v konzoli neschválilo. PS5 se k nám dostane 19. listopadu a nejspíše jen do rukou uživatelů, kteří si konzoli předobjednali. Zbytek zájemců si nejspíše počká až na úvod roku 2021.