Dnešní recenze míří ke všem milovníkům pohodlného a plynulého pohybu myši. SPC Gear nám k testování poskytlo obří podložku pod myš SPC Gear Endorphy Cordura Speed XL. Pokud ale nepotřebujete plátno přes celý stůl, můžete si vybrat i z menších variant.

SPC Gear Endorphy XL

Není vlákno jako vlákno

Výrobce se chlubí špičkovým zpracováním a maximální precizností. Cordura je totiž známou značkou tkanin a materiálů z polyamidových vláken, které se vyznačují výraznou odolností a zároveň snadnou údržbou. Používá se skutečně i třeba pro výrobu vojenských uniforem, pracovního oblečení do nepříznivých podmínek nebo částí bot. A nebo nyní jako podložka pod myš.

Rozměry námi testované varianty činí 90 cm x 40 cm x 3 mm. Menší velikost „L“ je poloviční s rozměry 45 x 40 cm a nejmenší „M“ měří 30 x 36 cm. Ostatní vlastnosti jinak samozřejmě zůstávají stejné.

SPC Gear Endorphy XL

Podložka je pečlivě uložena v úzké krabici a hned na první dotyk poznáte, že černý povrch je skutečně jiný, než na který jsme zvyklí u běžných podložek z tradičních materiálů. Zpracování je opravdu precizní, okrajové lemování je přesné, spodní část neklouže a všemu dominuje malé logo výrobce umístěné v pravém dolním rohu a nenápadný štítek Cordura.

Svižný povrch

S tkaninou si bez problémů poradily senzory optických i laserových myší. Označení Speed je rozhodně na místě – myš totiž po podložce klouže opravdu svižně, nicméně na tuto rychlost jsem si zvykl velmi rychle a rozhodně to není na úkor přesnosti. Tkanina Cordura je hodně specifická a obtížně se připodobňuje k jinému materiálu.

SPC Gear Endorphy XL

Největší výhodou je ale pravděpodobně její voděodolnost a snadné čištění. Jak můžete vidět na přiložených fotografiích, tkanina vodu nepropouští a kapky zůstávají bezpodmínečně na jejím povrchu. Snadno se zbavíte i nečistot, kterým se jde často při dlouhodobém používání vyhnout jen obtížně. Z tohoto pohledu obstála podložka na výbornou.

Shrnutí

Na podložku SPC Gear Endorphy Cordura je nejen radost pohledět. Kvalitnímu materiálu vyčnívajícímu svou odolností sekunduje voděodolnost a celkově dobrý dojem při manipulaci s myší.

SPC Gear Endorphy XL

Jistě – parametrově lze u podložek hodnotit jen minimum a vše je spíše o vlastním individuálním pocitu, ale vzhledem k výše popsaným vlastnostem můžu tento počin od SPC Gear směle doporučit. Zakoupit ji můžete na Czc.cz v době psaní recenze za 999 Kč.

  • Perfektní materiál
  • Voděodolnost
  • Snadná údržba
  • Příjemný rychlejší povrch
  • Těžko hledat negativa