Activision nedávno oznámil výsledky za čtvrtý kvartál roku 2017 a přidal čísla za celý fiskální rok. Ten pro vydavatele znamenal nový rekord s tržbami 7,16 miliardy dolarů. A nyní následuje odpověď, proč jsou mikrotransakce mezi vydavateli tak oblíbené.

Z celkové sumy totiž 4 miliardy dolarů přinesly právě mikrotransakce, které Activision definuje jako jakékoliv nákupy ve hrách. Nutno dodat, že pod Activision patří výrobce mobilních her King (Candy Crush) a mobilní hry přinesly 2 miliardy. Pořád ale další dvě zůstávají pro PC a konzole.

Pokud se na výsledky podíváme bez mobilních čísel, tak tradiční prodej her přinesl vydavateli 3,16 miliardy a další 2 miliardy potom mikrotransakce.

Call of Duty: WWII se minulý rok opět stalo světově nejvýdělečnější konzolovou hrou. A za první čtvrtletí hra prodala z celé série nejvíce kusů na aktuální generaci konzolí (Xbox One a PlayStation 4). To ani nepřekvapí, jelikož prodejně úspěšné Call of Duty díly vyšly ještě na minulou generaci (Black Ops 3 a starší).


GrunexCast #16: Loot boxy

Archiv podcastů