Znáte Walmart? Jedná se o největší americký řetězec supermarketů nabízející různé produkty včetně potravin a šíří se zprávy, že se chystá spustit i vlastní herní streamovací službu. Podle spekulací již několik měsíců probíhá vyjednávání s vývojáři a vydavateli. Anonymní zdroje obeznámené s plány Walmartu prý prozradily, že na projektu Walmart pracuje již od začátku letošního roku a že pokračoval v jednáních s kontakty i na letošní největší vývojářské konferenci GDC. 

Zda je Walmart schopen konkurovat nově oznámené streamovací službě od Googlu je irelevantní otázka, protože Google má na trhu mnohem lepší a o mnoho silnější pozici vzhledem k množství serverů a výpočetnímu výkonu, který má k dispozici. Nicméně, datacentrum Area 71 Walmartu v Missouri prý udržuje zhruba 460 trilionů bajtů dat a Walmart Labs, technologicky orientované kanceláře umístěné v Silicon Valley, prý tlačí značku Walmart do digitálního světa. 

Zdali se jedná pouze o spekulace a testování neboje-li to opravdu životaschopná součást businessu Walmartu, se teprve uvidí.