Nvidia zřejmě již před pár dny odeslala první kousky nových grafických karet větším technickým youtuberům. Rozbalení karty a samotné představení natočil například Linus na kanálu ShortCircuit a JayzTwoCents. Oba ukázali grafickou kartu z blízka včetně balení a přibaleného příslušenství.

Nejrozporuplnější názory se zatím točí hlavně okolo umístění napájecího 12pinového konektoru. Ten je umístěn přibližně v polovině karty v úhlu 45°. Nvidia dodává ke kartě rozdvojku na dva 8pinové konektory. Bohužel tato rozdvojka je velmi krátká a hezkou úpravu kabelů ztíží.

Kanál Gamers Nexus by měl kartu brzy i kompletně rozebrat. Nvidia přímo varuje, že demontáž chlazení je možná, ale velmi delikátní. Uživatelé si prý mají dávat velký pozor, aby žádnou součást komponent nepoškodili. Unboxing si můžete prohlédnout i na videu přímo od Nvidie.

Aktuálně mají grafiky youtubeři a další média na testování. Platí ovšem stále embargo na zveřejňování výsledků. Těch se dočkáme nejspíše blíže k datu vydání RTX 3080, které je stanoveno na 17. září.