E3 se nezadržitelně blíží a je tak dobré si připomenout, kdo všechno se objeví na E3 a co od těchto studií můžeme očekávat.

EA

EA oznámilo, že nechystá žádnou velkou konferenci. Místo toho více rozšíří svou akci EA Play a během E3 bude vysílat velké množství streamů. Co se her týče, zajisté se dočkáme nových dílů Madden, NHL, NBA a FIFA. Kromě toho se zde objeví titul od Respawnu Star Wars Jedi: Fallen Order a další informace o Apex Legends. Už méně pravděpodobné je oznámení titulů od DICE, jelikož Battlefield 5 je prozatím „mladým“ titulem. Koneckonců by se zde mohl objevit i problémový BioWare s novým Dragon Age 4.

Square Enix

Square Enix má naplánovanou konferenci na 10. června ve 3 ráno našeho času. Po vydání Kingdom Hearts 3 se prozatím ví pouze o dvou hrách, na kterých studio pracuje - Dragon Quest Builders 2 na Nintendo Switch a Dragon Quest XI. Je možné, že nám studio prozradí více detailů o Life is Strange 2 či Final Fantasy VII Remake.

Microsoft

Velká konference Microsoftu je naplánována na 9. června v 10 hodin večer. Společnost už dříve naznačovala, že letošní show bude hodně velká a dozvíme se hodně informací. To naznačuje, že bychom se mohli dočkat oznámení nové konzole, která prozatím nese označení Project Scarlett. Samozřejmě uslyšíme o Halo Infinite, Gears 5 či novém titulu ze série Forza. Po teaser videu by se Microsoft mohl konečně rozhoupat k odhalení Age of Empires IV. Microsoft minulý rok také hodně investoval, mohli bychom se tak dočkat velkého množství menších her od těchto studií.

Bethesda

Bethesda má naplánovanou konferenci také na 9. června, ale na 2:30 ráno. Kromě informací o The Elder Scrolls Online a Fallout 76 se nejspíše dozvíme pár informací o The Elder Scrolls: Blades  a The Elder Scrolls: Legends. Snad se také dočkáme záběrů z DOOM: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Už na GDC nám Todd Howard sdělil, že se na E3 nebude mluvit o The Elder Scrolls VI či Starfield. Musíme se tak nechat překvapit.

Ubisoft

Konference Ubisoftu je naplánována na 10. června v 10 hodin večer. Studio nám nejspíše více přiblíží jejich pirátskou akci Skull and Bones, Beyond Good and Evil 2 či nově oznámené Ghost Recon Breakpoint. To je vše, co je obecně známo. Podle spekulací ale Ubisoft plánuje oznámit tři velké AAA hry, možná se tak objeví nový díl Watch Dogs. O Assassin’s Creed a Far Cry se prý letos mluvit nebude.

Nintendo

Nintendo bude konferenci pořádat až 11. června v 6 hodin večer. Na té bychom se měli dozvědět mnoho informací, například o Pokémon Sword and Shield, Link’s Awakening Remake či Mario Maker 2. Dost možné je také odhalení Animal Crossing, Luigi’s Mansion 3 a Fire Emblem Three Houses.