Twitch je opravdu zvláštní místo. Do této doby se rekordy v počtu současně sledujících uživatelů překonávaly o desítky, později nižší stovky tisíc diváků. Rekord v počtu diváků na jednom kanálu drželo ELeagueTV s 1 milionem a 88 tisíci diváky. Včerejší den ale vše změnil.

Přitom nešlo o žádnou velkou akci jako tomu v předchozích případech u Fortnite, PlayStationu či Riot Games bylo. Španělský streamer TheGrefg měl na včerejším streamu odhalit svůj limitovaný skin do Fortnite, který dostal v rámci Fortnite Icon Series. Během několika desítek minut se ale z odhalení stal největší stream na platformě Twitch vůbec.

Celkem se maximální počet diváků vyšplhal na těžko uvěřitelných 2,4 milionu sledujících. Tím TheGrefg hravě překonal všechny předchozí rekordy. Jak některé stránky odhadují, může za to několik faktorů – španělština je po čínštině druhý nejpoužívanější jazyk na světě, streamerovi tedy rozuměla spousta diváků. Jakmile se počet vyšplhal na vysoká čísla, začala na stream proudit další vlna diváků, které zajímalo, co se na streamu dělo. Ti pak zvali své kamarády, až se číslo zastavilo na oněch 2,4 milionech diváků. Celá situace je o to vtipnější, že rekord padl ještě před samotným odhalením skinu. Na jeho podobu se můžete podívat na obrázku. Vzhledem k předchozím rekordům si myslíme, že stream TheGrefg dlouho nikdo nepřekoná.