Jak už jsme dříve zmínili, s oznámenou plánovanou akvizicí Activision Blizzard se pochopitelně pojí spousta otázek. Nad jednou si zaspekuloval redaktor Jeff Grubb, jeden obecný vzkaz ale přidal i samotný ředitel Xboxu Phil Spencer, který adresoval hráčům na PlayStationu.

Rozsáhlejší rozhovory zcela jistě ještě přijdou, magazínu Bloomberg se ale podařilo získat krátké vyjádření Spencera k exkluzivitě her. „Jenom bych chtěl vzkázat hráčům Activision Blizzard her na PlayStationu - není naším záměrem přebírat komunity z PlayStationu, a tomu jsme nadále zavázáni.“

Anonymní zdroje pak tvrdí, že Microsoft nadále chce tvořit hry od Activisionu i pro PlayStationu, určitá část obsahu ale bude exkluzivní pro Xbox. Takové spojenectví měla mimochodem v minulosti společnost Sony se sérií Call of Duty, kdy vývojáři přidávali určité režimy pouze pro hráče na PlayStationu.

Pokud se ale podíváme na akvizici Bethesdy, i v tomto případě Xbox tvrdil, že nemá v plánu odtrhávat tyto hry od PlayStationu – následně ale tvrzení popřel s tím, že Starfield bude minimálně časová exkluzivita.