Díky novému biomu ve Fortnite Chapter 3 Season 3 mohou nyní hráči objevit neuvěřitelně užitečný předmět známý jako Reality Seed. Tento jedinečný kus kořisti v podstatě umožňuje hráčům vyvíjet vybavení v konkrétních oblastech na mapě, a dokonce se k nim vracet pro další v pozdějších zápasech. Reality Seeds jsou tedy perfektním řešením, když se snažíte najít cenné zbraně nebo zdravotnické potřeby. Zde je návod, jak je zasadíte a co byste na oplátku měli očekávat.

 

Kde najít Reality Seeds?

Reality Seeds lze nalézt výhradně v okolí Reality Tree, který se nachází v centru Reality Falls, nové oblasti přímo severně od Greasy Grove. Musíte otevřít jednu z fialových rostlin kolem stromu reality a tím dostanete hned tři Reality Seeds. Seberte semínko, najděte jej ve svém inventáři, namiřte ho na zem (musíte najít vhodnou zem – tzn. obraz stromku zmodrá, na nevhodné půdě bude červený) a hoďte semínko. Po chvilce vám vyroste váš osobní stromek, nesoucí vaše označení.

 

Jak používat Reality Seeds a Reality Sapling?

Po zasazení stromku si můžete povšimnout, že se u jeho kořenů nacházejí tři houby – každá vám po snězení dodá 10 štítů. Na vypěstované rostlině se nacházejí tři bobulky, které můžete sklidit. Po jejich sklizni – otevření – vám z nich vypadnou zlaté cihličky, zbraně, lékárničky, štíty a další semínka. Vzácnost zbraní se liší podle typu zasazeného semínka. Pokud jste tedy zasadili semeno legendární úrovně, očekávejte, že vám jeho úroda na oplátku daruje legendární zbraně.

 

Jak pečovat o stromek?

Je třeba poznamenat, že najednou lze zasadit pouze jeden stromek reality, protože vysazení druhého způsobí, že vaše současná rostlina zmizí. Navíc, protože zasazený stromek zůstane po každém zápase na stejném místě, se můžete k němu kdykoli vrátit a sklízet jeho odměny. O Reality Sapling se můžete starat i tím, že budete pravidelně plít. Kolem vašeho stromku vyroste plevel, který když odstraníte, navýšíte tím úroveň svého stromku a tím navýšíte i svou kořist. Správným pěstováním dosáhnete rychle až na legendární úrovně.