SteelSeries se s tím nepáře a uvedlo hned několik podložek QcK najednou. Výrobce zároveň oznámil, že prodal více než 10 milionů podložek celkem.

Nejvyšší nový model se jmenuje QcK Prism a koupíte ho ve dvou velikostech, buď 32 x 27 centimetrů nebo 90 x 30. V obou případech je tloušťka 4 mm. Podložka nabízí dvouzónové RGB podsvícení, které si nastavíte přes software a to může být synchronizované s dalšími SteelSeries produkty. Menší varianta přijde v přepočtu na 1000 Kč, ta větší potom asi na 1550 Kč.

Další je model QcK Edge, jedná se o tradiční minimalistickou podložku, jenž koupíte dokonce ve třech rozměrech. Jsou to 32 x 27, 45 x 40 a 90 x 30 centimetrů. Přepočtené ceny jsou rovněž odstupňované podle velikosti a sice: 400 Kč, 650 Kč a 900 Kč za největší model.

Poslední z novinek je QcK Hard a výrobce ji v tiskové zprávě popisuje následovně: “Reprezentantem pevného povrchu z polyethylenu je QcK Hard, nabízející nízké tření a tím i maximální rychlost pohybu myši, jak s nízkým tak vysokým rozlišením.” Nabízí rozměry 32 x 27 centimetrů a přijde v přepočtu na 780 Kč.

Došlo také k přejmenování aktuálních modelů QcK, jak uvádí výrobce ve stejné tiskové zprávě:

QcK Mini, QcK a QcK+ mění označení na QcK – Small, QcK – Medium a QcK – Large. Stejný osud potkal také QcK Mass, QcK Heavy a QcK XXL, které nově najdeme pod názvem QcK Heavy – Medium/Large/XXL. Kromě změny názvu produktů se všechny podložky dočkaly drobné designové změny v podobě nového SteelSeries loga.