SteelSeries představilo nové mechanické klávesnice Apex Pro a chlubí se, že přináší největší inovaci od uvedení samotných mechanických klávesnic. Klíčové jsou patentované OmniPoint spínače. Pomocí software si totiž nastavíte jejich aktivační bod, to zkrátka znamená, jak moc je musíte stisknout, aby klávesnice stisk zaregistrovala. Často můžete chtít trošku odlišné hodnoty pro určitý typ her nebo třeba pro psaní a u Apex Pro si to snadno nastavíte.

Kromě toho nabídnou Apex Pro klávesnice malý OLED displej. Displej pomůže při nastavování klávesnice, přepínání profilů nebo vám třeba zobrazí informace z her nebo aplikací (Spotify, Discord,..). Kromě toho klávesnice dostaly opěrky pro zápěstí a analogový ovladač hlasitosti.

SteelSeries nabídne Apex Pro a Apex Pro TKL, druhý model bude verze bez numerického bloku. Nové klávesnice můžeme čekat na podzim. Apex Pro bude stát 230€, což vychází asi na 6000 Kč, TKL verze potom přijde na 210€, tedy zhruba na 5400 Kč.

Líbí se vám nové klávesnice, ale nevyužijete OmniPoint spínače? Pro vás uvede SteelSeries modely Apex 7 a Apex 7 TKL. Prakticky stejný model, ale se spínači Cherry MX Red, Brown nebo Blue. Dostupnost je celkem zamotaná.

Model Apex 7 s Red spínači se má objevit v červnu s cenou 190€, tedy asi 4900 Kč. TKL varianta s Red spínači dorazí “později v létě” s cenou 160€, což je zhruba 4100 Kč. Blue a Brown varianty obou klávesnic dorazí na podzim.