Světový šampionát v League of Legends s názvem Worlds slavnostně skončil v neděli ráno. Po napínavých hrách se v grandfinále utkaly korejské týmy T1 v čele s Lee Sang-hyeokem alias Fakerem a DRX s hvězdným  ADC Kim Hyuk-kyu alias Deftem. Zápasy byly zajímavé a do poslední chvíle se nevědělo, kdo vyhraje. Zatímco spousta fanoušků drtivé vítězství připisovala T1, šampionát nakonec skončil 3:2 pro DRX.

Brzké slavení

O tom, že se nevyplácí slavit brzy, se přesvědčil jeden z fanoušků T1 a známý streamer s přezdívkou Atrioc. Ten si totiž ještě před zápasem nechal na ruku vytetovat "T1, světoví šampioni 2022", přičemž to tak v jeden moment skutečně vypadalo. DRX nakonec otočili a sen hráčů a fanoušků se rozplynul. A tetování fanouška tak má hořkou příchuť. Tweetu si všimli i další streamři, například Ludwig Ahgren, který odpověděl třemi tečkami.

V tweetu Atrioc píše o tom, že udělat takové rozhodnutí vyžaduje pevnou víru ve vítězný tým. V samotném vlákně si z něj uživatelé dělají legraci. Představte si, kdyby ten tým nevyhrál, píše jeden. Neví někdo, jak schovat tetování?, píše druhý. Zkrátka si z něj celý internet nyní utahuje. Výhra DRX byla pro všechny zúčastněné šokem. Měli to totiž být T1, kteří vyhrají. DRX byli přitom týmem, který vystoupal už z play-ins a v semifinále porazil favority z GenG.

Letošní šampionát tak přinesl kupu zajímavých momentů, které s fanoušky zůstanou ještě pořádně dlouhou dobu.