Chcete se zbavit přebytečných kil? V tom případě správně čtete videoherní web. Takto nezačíná tuctová reklama, jde o výsledek výzkumu, který si nechal udělat portál Stakester. Videohry podle této studie pomáhají spalovat nemalé množství kalorií.

Podle výzkumu hráči mohou spálit za dvě hodiny hraní až 420 kalorií. Ženy dokonce celých 472 kalorií, což je ekvivalent tisíce sedů-lehů. CEO Stakester komentoval závěry výzkumu následovně:

Všichni víme, že soutěžení zvyšuje naši tepovou frekvenci a mnoho z nás se při hraní pořádně zapotí. Je jedno, zda jde o gól v poslední minutě ve FIFĚ nebo svízelnou situaci ve Warzone.

Není překvapením, že přitom spalujeme kalorie. Byli jsme ovšem překvapeni, o jaké množství během dvou hodin jde. Rozhodně to překoná 1000 sedů-lehů.

Následující tabulka ukazuje, co můžete při hraní sníst a jak dlouhá herní štace vykompenzuje takový kalorický příjem.

Jídlo Kalorie Potřebná herní doba
Tyčinka Mars 230 57 minut
Balení slaných brambůrků 132 34 minut
Big Mac 257 1 hodina a 4 minuty
Středně velké hranolky z McDonald's 320 1 hodina a 21 minut
Klobása v listovém těstě 328 1 hodina a 23 minut
Osmina středně velké Margherita pizzy 200 50 minut

Průzkum dále prozradil, že profesionální hráči méně pijí alkohol a kouří oproti svým vrstevníkům. Celý výzkum nakonec zpochybňuje stereotyp, že hráči musejí být obecně obézní.

Samozřejmě zdravý životní styl není jenom o tělesné váze a spalování kalorií. Proto je důležité hraní doplňovat také pohybem a zdravým stravovacím režimem.