Superhot nejspíše znáte. Dříve browserový projekt se díky velkému úspěchu přetavil v plnohodnotnou hru, která se následně dostala i do virtuální reality. Aby nešlo o pouhý port, dodali tvůrci i různé scény dodávající další kus příběhu i odvážné scény. Autoři ale narazili na problém.

Některé situace totiž znázorňovaly sebevraždu, což je velice choulostivé téma. Šlo například o situace, kdy hráč sám sebe zastřelil nebo seskočil z mrakodrapu. Právě kvůli tomu, že jde o citlivé téma, přidali vývojáři do nastavení slider pro vypnutí. Problém se zdál vyřešen, nový příspěvek na blogu ale ukázal, že tomu tak není.

Vzhledem k citlivé době, ve které právě žijeme, dokážeme lepší věci. Vy si zasloužíte lepší věci. Všechny scény zobrazující sebepoškozování jsou nyní kompletně odstraněny ze hry. Tyto scény nemají v Superhot VR co dělat. Litujeme, že to trvalo tak dlouho. Tento update vydáme pro všechny VR platformy.

Rozhodnutí ale hráči moc dobře nepřijali. Po aktualizaci se totiž pustili do review-bombingu na Steamu, kde se hra z pozitivního hodnocení dostala na silně negativní. Hráči tvrdí, že scény byly pro příběh extrémně důležité, nyní je průchod hrou jen částečný.