Úspěchu PUBG si všiml už Rockstar a přidal podobný režim do GTA Online. Nyní je na řadě Epic Games se svojí kooperativní hrou Fortnite. Zatím je hra dostupná jako placený early-access, příští rok má vyjít jako F2P.

V základu jde o kooperativní sandbox, kde s kamarády stavíte opevnění a bráníte se různým druhům monster. Již 26. září hra ale nabídne také vlastní zpracování battle-royale. Nepůjde o pouhou kopii, autoři prvky tohoto populárního žánru zkombinují s možnostmi Fortnite.

Na mapě se v novém režimu utká až 100 hráčů a vyhraje ten poslední naživu. Zkrátka přistanete s krumpáčem a bude jen na vás, jakým stylem dosáhnete vítězství. Samozřejmostí je přítomnost stavění nejrůznějších opevnění a podobně. Ke konci zápasu tak třeba budou mít všichni stále přeživší hráči postavený obří hrad plný pastí…

Nedočkavci, kteří Fortnite vlastní, si nový režim mohou vyzkoušet již nyní v testovací fázi. Epic ale varoval před pádem serverů, pádem hry a podobně. Lepší tak bude počkat na oficiální spuštění.