Po sérii několika schůzek se dvanáct evropských zemí konečně shodlo na tom, že letos vznikne Evropská Esportová Federace. Ta by měla fungovat zejména jako partner a ne jako orgán, který bude pouze kárat pomocí zákonů. Členové federace, jimiž jsou Anglie, Belgie, Německo, Rakousko, Maďarsko, Francie, Rusko, Slovinsko, Srbsko, Švédsko, Turecko a Ukrajina, podepsali Berlínskou deklaraci, ve které stojí zejména obecná definice esportu, obecně se ale předpokládá všeobecná pomoc k většímu rozmachu esportu v Evropě. Součástí této schůzky byly i členově z ISFE, Německé asociace herního průmyslu, ESL, StarLadderu a Freaks 4U Gaming. Podepsání Berlínské deklarace okomentoval i ředitel Německé asociace herního průmyslu Hans Jagnow.

Tento závazek je pro esport jasným vzkazem – Evropa je budoucností pro mnoho mladých lidí. Žádný jiný sport tolik nebenefituje ze svobody, kterou Evropská unie poskytuje. Berlínská deklarace na tuto skutečnost klade ještě větší důraz. Po položení základních kamenů esportu na národní úrovni je příchod Evropské federace velkým krokem. Jakožto EEF chceme, aby se Evropa stala modelovým regionem pro to, jak se tvoří esport, a to pro celý svět.

Esport se tak konečně stává světovým pojmem a již není pro mnohé politiky sprostým slovem. Mohli bychom se tak dočkat větší podpory turnajů a komunity okolo nich. Za nás skvělý krok a těšíme se na budoucnost této federace.