The Callisto Protocol se stále velice tajemný titul, od které vlastně nikdo neví, co čekat. Jde o projekt původního tvůrce Dead Space a když se hra oznámila, sám Glen Schofield potvrdil, že je zasazena do světa PUBG. To bylo poněkud zvláštní rozhodnutí, nejen kvůli žánru PUBG, ale také faktu, že titul neměl prakticky žádné příběhové pozadí. Po dvou letech ve vývoji nakonec Schofield oznamuje, že propojení už neplatí.

Jen abyste to věděli – The Callisto Protocol má vlastní příběh i vlastní svět. Už nejde o součást světa PUBG. Původně se hra měla zasadit do tohoto univerza, avšak projekt vyrostl do své vlastní podoby. PUBG je skvělé, stále zde bude několik překvapení pro naše fanoušky, ale The Callisto Protocol bude mít vlastní svět, příběh i zasazení.

Bohužel nám vedoucí studia Striking Distance neprozradil, co stojí za tímto rozhodnutím – už od počátku šlo ale o zvláštní rozhodnutí. Někteří kritici spekulují nad tím, že studio potřebovalo mateřskému Kraftonu hru „prodat“, tudíž jí muselo zakomponovat právě do populární franšízy.