Již ve čtvrtek 12. září se majitelé NIntendo Switch a případní fanoušci H. P. Lovecrafta v jednom dočkají vydání The Sinking City. Port pro Switch bude disponovat adaptovaným ovládáním pro Joy-cony, rafinovaným mechanismem střelby a celkovými vylepšeními umělé inteligence a chování NPC. Možná i proto se Nintendo verze opozdila o pár měsíců, jelikož vývojáři z Frogwares chtějí, aby si vlastníci této konzole temný titul s chobotnicemi užili.

Horrorová akční adventura s prvky RPG The Sinking City sice už vyšla 27. června 2019 na PC, Xbox One a Playstation 4, nicméně si i nyní zaslouží pozornost majitelů Switche. Mysteriózní, napínavý a temný děj si vás získá. Kromě hlavního příběhu, a s ním spjatými úkoly, jsou zde i spousty vedlejších misí, které mají také svůj poutavý a originální děj. A jelikož tyto případy budete řešit v roli soukromého detektiva Charlese Reeda, tak se přistihnete, jak se chcete dopídit vyřešení každého z nich.

Charles Reed se do města Oakmont v Massachusetts vydal za zvláštních okolností, kromě nevysvětlitelných vidin, které jej sužují, se také město potýká s následky obří povodně, která kromě sutin zanechala ve městě i hordy nestvůr. Kromě detektivní práce se zde setkáte i se souboji se zmíněnými obludami z hlubin oceánu, vylepšováním vlastností postavy, ale i s výrobou nábojů, léků, granátů a dalších věcí, potřebných pro přežití.

Pokud se o The Sinking City chcete dozvědět více, či se rozmýšlíte, zda-li si hru zakoupit, přečtěte si naši recenzi zde. Sice se jedná o PC verzi, ale i tak vám může být nápomocná.

The Sinking City vychází 12. září 2019 na Nintendo Switch s cenovkou $49,99 (cca 1.200 Kč), a již 27. června vyšlo na PC, Xbox One a PS4.