O THQ jsme v poslední době slyšeli zejména v souvislosti o odkoupení českého studia Warhorse. Nyní se jedna o trošku jinou věc.

THQ Nordic oznámilo, že bude pořádat AMA (Ask Me Anything) na stránce 8chan. Samotné AMA trvalo asi hodinu, během které vývojáři prý v poklidu odpovídali na otázky nebo vtipkovali se zdejšími uživateli. 

Ale po skončení AMA se na Twitteru THQ Nordic objevila omluva s odůvodněním.

Co se tedy stalo? Jde o samotnou stránku 8chan. Ta má celkem nechvalnou pověst zejména kvůli své minulosti. Na této stránce se totiž často šířila dětská pornografie či odkazy na ní. Najdete zde i mnoho úniků z hackerských útoků či návody na výrobu drog. 8chan je také centrem různých aktivistických skupin a považuje se za takový přeliv "normálního" internetu a tzv. Dark webu. Pro zajímavost - Google se dokonce rozhodl tuto stránku vyřadit ze svého vyhledávání.

THQ se pro tuto možnost rozhodlo prý kvůli tomu, že se jim ozval jistý Mark. Ten byl velice přátelský a nabídl jim možnost pořádat AMA na jejich stránce. Samozřejmě komunita, která THQ sleduje, to nepřijala vůbec dobře a začala THQ zahlcovat stížnostmi a nadávkami, jak si toto mohli dovolit. Phillip Brock, který je (dle svých slov) hlavním strůjcem tohoto AMA, tvrdí, že nikdy o 8chanu neslyšel a nevěděl o všech těchto nechutnostech. Kdyby ano, nikdy by prý na tuto nabídku nepřistoupil.

Je podivné, že AMA neskončilo dříve. Ve vlákně, kde se AMA konalo, se prý objevovaly nejen rasistické příspěvky, ale i příspěvky o zoofilii či "Lolis"- japonský slangový název pro nezletilé dívky, o kterých mimochodem Philipp vtipkoval.