V sobotu 21. října 2017 se v rámci herního veletrhu FOR GAMES konal závěrečný podnik letošní sezóny Thrustmaster Virtual GP. Šlo o velké finále, ve kterém se rozhodovalo o samotném šampionovi celého ročníku. Po urputné bitvě a fantastickém manévru v posledním kole se jím stal Martin Štefanko za tým Republic of Gamers. Letošní sezóna Thrustmaster Virtual GP od samého začátku nabízela zajímavé a dramatické závody. Kalendář se skládal z celkem 12 podniků, a to na těch nejslavnějších okruzích. Na nich se vystřídalo celkem 16 jezdců, a to v barvách 11 sponzorovaných týmů. To vše ve zcela novém studiu, které nabídlo tu nejmodernější techniku jak pro závodníky, tak i pro vysílání. A rovněž i volanty značky Thrustmaster.

Závodilo se opět ve formulových vozech, letos podle specifikace F1 z roku 2013, tentokrát z nově otevřeného RE-PLAY Studia, které je pro takovéto turnaje přímo stavěné. To vše mohli sledovat diváci živě na YouTube a Facebook s profesionálním českým komentářem, a to včetně moderovaného studia, živých rozhovorů a po závodě nemohlo chybět ani vyhlášení vítězů, pódium a trofej pro vítěze. Tento rok díky vysoké sledovanosti na facebooku jeden závod sledovalo průměrně přes 20 tisíc diváků.

Samozřejmostí je i motivace pro to stát se tím nejlepším. Na vítěze celého šampionátu pak čekala testovací jízda ve skutečné dvoulitrové formuli Renault českého týmu Effective Racing. Druhý nejlepší rovněž dostal testovací příležitost, a to se závodní motokárou JOKA Racing od easyKart. Za celkové třetí místo pak závodník obdržel sadu pneumatik značky Hankook.

Letošní ročník se nesl ve znamení vyčerpávajícího boje o titul mezi již dvojnásobným šampionem Michalem Šmídlem z Big Shocku a novým vyzyvatelem Martinem Štefankem z Republic of Gamers. A ačkoliv měl Šmídl před posledním závodem šest vítězství, a tedy o dvě více než Štefanko, před posledním závodem oba dělily pouhé tři body. Ve velkém finále však pilot Republic of Gamers nasadil vítězné tempo a získal tak svůj první mistrovský titul. A ačkoliv si pro třetí místo dojel poměrně jednoznačně Jaroslav Honzík za Thrustmaster, na dalších místech to bylo pořádné drama. O čtvrté místo se pak celou sezónu přetahovala dvojice Vojtěch Polesný z týmu Acer Predator a za Avast Petr Zoubek. Oba nakonec získali i shodný počet bodů, 120, ale Polesný si odnesl čtvrté místo díky vítězství v Monze. Dále se šampionátu účastnily i další velké značky jako například BenQ, DX Racer, Effective Racing, LYNX, TP-Link či T-Mobile.

Posledním závodem ale 3. sezóna nekončí, tým autorů připravuje krátké televizní mini-pořady, kde dojde ke shrnutí celé sezóny včetně rozhovorů s jezdci a partnery, kterým děkujeme za letošní podporu.