Youtube ScriptKid přišel s opravdu originálním, zábavným a chytrým způsobem, jak nachytat cheatery v Counter-Striku. Vytvořil si totiž vlastní cheat, který ovšem místo výhody ve hře udělal z hráčů naprosté nooby.

Základem podvodu byla poctivá a propracovaná příprava. ScriptKid vytvořil webové stránky, které propagoval pomocí google reklam. Díky tomu se jeho program dostal k více hráčům. Samotný cheat na první pohled vypadal věrohodně. Jenže za oponou se děly jiné věci. ScriptKid nakódoval program, který žádnou výhodu hráčům neposkytoval. Spíše naopak, vyloženě uživatele trolil.

Výčet funkcí, které do programu autor vložil, je úctyhodný. Některé se vážou k mapám, jiné ke zbraním. Na mapě Vertigo po průchodu určitými pasážemi vaše postava samovolně vyskočí z mrakodrapu. Na jiných pro změnu zahodíte zbraň z okna. Z AWP se nedá při zamíření střílet, ačkoliv zvuk vám hra přehraje. Dveřím se raději úplně vyhněte. Jsou totiž zamknuté a můžete na ně maximálně zaklepat.

Náhodných akcí je samozřejmě více. Od obráceného ovládání až po zpomalenou chůzi. Většina událostí se aktivuje vždy, když se ocitnete v určité části mapy. Vše zakončuje nefunkční sada na zneškodňování bomby.

Aby youtuber získal přístup k záběrům a mohl vůbec vytvořit video, přidal do svého programu kód, který odesílá záznamy z her přímo jemu. Dílo dokonáno a poučení pro všechny: nepodvádějte.