Mysleli jste si, že mobilní hry plné mikrotransakcí klidně s cenovkami několik tisíc už horší být nemohou? Jak prozradila australská konference Game Connect Asia-Pacific pro vývojáře, ještě je, kam “se posunout”.

Tvůrci mobilní hry Transformers: Earth Wars - studio Yodo1 - prozradili, že jeden hráč utratil více než 150 tisíc dolarů pouze v této mobilní hře. To je asi 3,5 milionu korun. A právě na podobné “velryby” se chce studio zaměřit.

Trénuje totiž umělou inteligenci, aby rozpoznala hráče s tendencemi hodně utrácet. Studio zatím neřeklo, jak taková data využije. Třeba se dočkáme situace, kdy tito hráči budou ještě více bombardováni nabídkami mikrotransakcí a hra by pro ně mohla být klidně těžší bez placení.

Ačkoliv trénování umělé inteligence zní dost technicky, ve výsledku nemusí jít o nic super-komplikovaného. Nejjednodušší řešení by mohlo fungovat tak, že hra bude prostě sledovat, jak se hráči chovají, jestli a jak nakupují a tato data pouze “krmit” již hotovým algoritmům, které v nich potom hledají souvislosti a klíčové vlastnosti hráčů.