Studio Turtle Rock dříve spolupracovalo kromě zmíněných her i na Counter Strike: Source či druhém Half Life. Po nepříliš velkém úspěchu Evolve se studio stáhlo do ústraní a rozhodlo se pracovat na tom, co umí nejlépe - na klasické co-op zombie střílečce. 

A tak se nyní vyrojilo Back 4 Blood. Už podle názvu lze poznat, že se hra silně inspirovala svým (dnes již) dědou Left 4 Dead. Moc informací o hře nemáme. Dle oficiální FAQ se bude jednat o úplně novou IP s novými přídavky jako PVP či samostatná kampaň, ale například pocit ze střílení by měl být stejný jako z Left 4 Dead. Samozřejmostí je klasický co-op příběhové průchody mezi hordami zombie. Back 4 Blood bude dle vývojářů cenově na stejné hladině jako AAA hry a vyvíjená je na PC, PS4 a XONE. Na hře spolupracují spolu s Warner Bros.

K Back 4 Blood se vyjádřil i Chris Ashton, spolumajitel Turtle Rock.

Je těžké vyjádřit, jak skvělá tato možnost je. Vracíme se zpět k žánru, u kterého naše studio vzniklo. Vracíme se s více než desetiletými zkušenosti a nápady na zombie hru, které se nám za celou dobu naší cesty formovaly. K tomu máme jedny z těch nejlepších kolegů ve Warner Bros, kteří rozumí našemu vývoji a mentalitě, kde především upřednostňujeme naše hráče. Jsme velice rádi, že hru můžeme konečně oznámit a plně spolupracovat s naší komunitou.

Mnoho z našich fanoušků se nás ptalo, proč hru oznamujeme tak brzy. Jsme malé studio, nikterak známé, a musíme všem oznámit, že chystáme něco velkého, aby se na to mohl celý průmysl připravit.

Jak sami vývojáři říkají, stojí před nimi ta největší výzva v jejich dosavadní kariéře - vytvořit vlastní, fungující a zábavnou hru.