Nejnovější hra od Riot Games, Valorant, se dočkala velké pozornosti na twitchi. Krom zájmu o hru samotnou zde diváci tráví i desítky hodin v naději, že jim při vysílání padne klíč do hry. Původně padaly tyto klíče jen u pár vybraných streamerů. V Česku se této pocty dostalo Mazarinimu a CzechCloudovi.

Streamy běžely nonstop, aby diváci mohli farmit. V noci většina streamerů prostě pustila záznam a šlo se spát. Později Riot povolil padaní klíčů na všech kanálech, pokud hru vysílaly. Toto rozhodnutí v důsledku způsobilo dost kontroverze.

Další streameři se přidali na vlnu vysílání v jednom kuse. Na jednu stranu diváci můžou farmit klíče u svých oblíbených streamerů, na druhou stranu se díky tomu velcí streameři uměle stávají ještě většími. Právě vysílání Valorantu 24/7 škodí menším kanálům. Ty velké jsou totiž neustále online, ačkoliv zde běží pouze záznam vysílání.

Většina kanálů má v názvu, případně přímo ve videu, upozornění, že jde o záznam, Twitch k tomu má přímo funkci. Jmenuje se rerun a takto označená vysílání jsou pak interně řazena speciálním způsobem.

Oficiální Twitter účet Twitch podpory s k tomu problému jasně vyjádřil. Streamování záznamu označeného jako "live" představuje porušení podmínek.

Aktualizovaná pravidla dodávají jen následující:

Spam, Scams, and Other Malicious Conduct

Any content or activity that disrupts, interrupts, harms, or otherwise violates the integrity of Twitch services or another user's experience or devices is prohibited. Such activity includes:

  • Cheating a Twitch rewards system (such as the Drops or channel points systems)

Co si pod pojmem "podvádění systému Twitch odměn" má komunita přesně představit? Musí se tedy nutně využívat rerun funkce? Nesmí se "afkovat" na streamu kvůli větší šanci na padnutí?

Navíc streamy označené jako rerun se prakticky nedají vyhledat a nemají vlastní kategorii. Twitch sice správně reaguje na podmět komunity, ale sám neudává jasné hranice. Největší upřesnění se totiž nenachází v pravidlech, ale v jednom tweetu.