Je to téměř až neuvěřitelné. Značka Splinter Cell je už spoustu let nevyužívaná, a to i přes to, že o ní fanoušci jeví obrovský zájem. Nové hry se ale stále nedočkáváme, to by se ale vedle camea v R6S či Breakpointu mělo změnit, jak tvrdí insider Tom Henderson.

Dle jeho slov měl totiž Ubisoft schválit vývoj nové hry z této série. Potvrdily to dva nezávislé zdroje, hra se navíc má vyvíjet mimo hlavní studio v Montrealu. Henderson naznačil, že snaha přivést zpět Sama Fishera má být taktéž zapříčiněna tím, že se Ubisoft chce zpět zalíbit starým fanouškům nesouhlasícím se současným směřováním studia.

Poslední pořádný Splinter Cell jsme si mohli zahrát v roce 2013 se solidním pokračováním Blacklist. Předtím byl přitom přísun nových dílů poměrně mohutný. Sérii otevřel první díl v roce 2002, o dva roky později na něj navázalo pokračování Pandora Tommorow, jen rok se čekalo na zatím asi nejlepší díl Chaos Theory, novou generaci konzolí přivítal Double Agent a výrazné změny přinesl v roce 2010 civilnější Conviction.